بيمارستان قائم كلاردشت
۱۴۰۰ شنبه ۶ آذر
br ENGLISH
داروخانه
 
اولين مغازه داروخانه عمومي هشتم ژوئيه در سال 707 ميلادي در شهر بغداد تاسيس و در غرب حدود قرن هجدهم بوده است. پيش از تأسيس داروخانه، پزشكان - خود دارو به بيمار مي‌دادند. نخستين دانشكده داروسازي جهان در سال 1821 در فيلادلفيا داير شد.
 
42-aspetti di vita quotidiana, medicine,Taccuino Sanitatis,.jpg
داروخانه حتماً از مشتري نسخه پزشك را درخواست مي‌كند. داروخانه بايد زير نظر داروساز اداره شود. در همين راستا، يك داروساز كه به آن مسوول فني داروخانه گفته مي‌شود همواره در داروخانه حضور دارد و چگونگي مصرف دارو، عوارض جانبي و موارد ديگر را براي بيمار توضيح مي‌دهد.
 
داروهاي OTC به داروهايي گفته مي‌شود كه بنا به كارايي و خواص آن نيازي به نسخه پزشك معالج نيست و بيمار مي‌تواند جهت دسترسي به آن دارو مستقيما به داروخانه مراجعه نمايد."otc" مخفف كلمه over-the-counter است به معناي فروش دارو بدون نسخه پزشك كه عموما در برگيرنده داروهاي مسكن و بر طرف كننده علائم سرماخوردگي است كه شخص با خوردن بي مورد آن داروها مشكل خاصي برايش پيش نمي‌آيد.
 
****************************************
 
داروخانه بيمارستان سعي در برآوردن نياز دارويي بيماران بر اساس تجويز پزشكان بيمارستان به خصوص پزشكان بخش بستري دارد و در اين راستا تلاش خود را در جهت به روز رساني داروها و در دسترس قرار دادن دارهاي مورد نياز بخش بستري جهت رفاه حال شهروندان عزيز كرده است .
 
اين واحد بيمارستان با كمك پرسنل خدمت رسان زير سعي در كمك به بهبود حال بيماران دارد:
 
 
1) دكتر روح الله كاظم تميمي : مسئول فني داروخانه " دكتر داروساز"
2) حميده بخشي " مسئول داروخانه "
3) پرستار شجاعي " نيروي كمكي گردشي "
 
 
1394/07/06
Powered by DorsaPortal