بيمارستان قائم كلاردشت
۱۴۰۰ شنبه ۶ آذر
br ENGLISH
اورژانس
 
بخش اورژانس:

 
اورژانس به محلي گفته مي‌شود كه خدمات پزشكي اورژانس به بيماران ارائه مي‌شود. اورژانس‌ها معمولاً به عنوان يك بخش (به انگليسي: Ward يا Department) از بيمارستان محسوب مي‌شوند ولي معمولاً به جهت دسترسي بهتر و سريعتر بيماران در محلي جدا از ساختمان اصلي بيمارستان قرار مي‌گيرند. اورژانس‌ها مي‌توانند همچنين بسته به نياز و امكانات در داخل يك درمانگاه هم ساخته شوند. از مهمترين قسمت‌هاي اورژانس اتاق احيا به همراه تمام امكانات لازم آن است. حدود 4 دهه از تعريف طب اورژانس به عنوان يكي از تخصص‌هاي پزشكي مي‌گذرد و امروزه به عنوان يكي از رشته‌هاي شاخص و تعريف شده در برنامه‌هاي دستياري پزشكي ارائه مي‌شود.
 
اورژانس در ايران، پس از حادثه ريزش سقف فرودگاه مهرآباد با همكاري كشور آمريكا رسماً تأسيس شد. پيش از آن، هيچ سيستم از پيش طراحي‌شده‌اي براي كمك و انتقال مجروحين به بيمارستان در اينگونه حوادث ناگهاني وجود نداشت.
 
************************
 
اورژانس بيمارستان قائم (عج) كلاردشت به عنوان اولين واحد مراجعه بيماران در زمان هاي تعطيل و شب ها مي باشد تا شهروندان عزيز بتوانند د رتمامي ساعات شبانه روز از خدمات درماني مناسب بهره مند شوند . اين واحد با داشتن امكاناتي به روز و در دسترس با كادري مجرب در حال ارائه خدمات شبانه روزي به بيماران و مردم عزيز كلاردشت مي باشد .
 
اورژانس بيمارستان شامل واحدهاي زير مي باشد:
 
صندوق
واحد ترياژ
اتاق پزشك
ايستگاه پرستاري
CPR
اتاق عمل سرپايي
اتاق بستري سرپايي
آزمايشگاه
راديولوژي
نوار قلب
تزريقات
 

 

1394/07/06
Powered by DorsaPortal